Festival v roce 2017

Oslavte s námi Den flamenka, užijte si španělský národní klenot v jeho nejrůznějších formách a podobách díky novému festivalu s mezinárodní účastí.

Dne 16. listopadu 2010 přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a tento den byl prohlášen za Mezinárodní den flamenka. Česká republika se k tomuto svátku letos připojí již potřetí.

Abychom na oslavy měli více času a představili flamenco v celé jeho pestrosti, barevnosti a temperamentu, naplánovali jsme celý program od čtvrtku 23. listopadu do neděle 26. listopadu 2017.

Letos si si flamenkový svět připomíná výročí 25 let bez legendy flamenkového zpěvu – Camarona de la Isla (umělecká dvojice s Pacem de Lucía). Věnujeme proto postor tomuto zpěvákovi a do programu zařadíme koncert jeho následovníka – Duquendeho (speciální host koncertu kapely Remedios), biografický film s Óscarem Jaenadou v hlavní roli (za ztvárnění Camarona získal cenu Goya za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli) a přednášku o této výjmečné osobnosti.

V tomto roce se můžete těšit hned na několik zahraničních souborů: vystoupení granadské tanečnice La Moneta (ESP), fúzi flamenka a perské hudby představí Shahab Tolouie Quartet (Iran, CZ), 15 let na koncertních pódiích oslaví kapela Remedios (SK), která si na scénu pozve skvělé hosty z Čech i zahraničí. Ze Slovenska přivítáme ještě kapelu Ponte Pardo (SK) s jejich hravým a osobitým pojetím flamenkových velikánů.

Flamenco je v dnešní době žánr, který dávno překonal geografické hranice své země. Stalo se žánrem, který spojuje rozdílné lidi, umělecké a hudební směry. Fotografická výstava v Malostranské besedě, která zachycuje nezapomenutelné momenty flamenkových koncertů a tanečních představení vám připomene první krůčky tohoto festivalu a jeho uplynulé ročníky.

Mezi doprovodnými akcemi nebude chybět pestrá nabídka workshopů se španělskými lektory, besedy pro školy i veřejnost, oživení španělských restaurací živou hudbou a tancem, den otevřených dveří flamenkových akademií, projekce filmů, výstavu tanečních fotografií, kurz španělské gastronomie, flamenkový bazar a velká závěrečná flamenková fiesta.

23.11. čtvrtek, 20:00
La Moneta: Muy Especial
Divadlo U Hasičů


24.11. pátek, 19:30
Remedios: 15 let na scéně
& Duquende (spec. host)

La Fabrika


24.11. pátek, 23:00
DJ Ekirne:  flamenco diskotéka
La Fabrika


25.11. sobota, 13:00
Jaime Chávarri: Camarón
Malostranská beseda


25.11. sobota, 15:30
Beseda o Camaronovi
Malostranská beseda


25.11. sobota, 19:00
Ponte Pardo
Malostranská beseda


25.11. sobota, 22:00
Flamenkové tabláo
Malostranská beseda


26.11. neděle, 12:00
Flamenková akademie
studio ITAKA


26.11. neděle, 13:00
Flamenkový bazar
studio ITAKA


26.11. neděle, 18:00
SHAHAB TOLOUIE  a závěrečná flamenková fiesta
Divadlo U Hasičů