LA MONETA: MUY ESPECIAL! / představení

LA MONETA: MUY ESPECIAL! / představení
Cyklus: flamenco, flamenco
Divadlo U Hasičů, 20:00
Čtvrtek 23.11.

Vstupné: 590 CZK / 790 CZK /990 CZK
Předprodej:
Divadlo U Hasičů
Ticketstream
Ticketpro

Ticketpro – permanentka (23/11+26/11)

Toto představení je v rámci festivalu realizováno díky finanční podpoře instituce “Acción Cultural Española, AC/E”.


La Moneta se řadí k nejslavnějším tanečnicím současné flamenkové scény ve Španělsku. V jejích žilách koluje esence prapůvodní flamenkové krve, je technicky dokonalá a v jejích pohybech a výrazu se odráží hloubka a dlouhověkost flamenkového umění. Svým uhrančivým pohledem vás zhypnotizuje a přenese do některé z pradávných cikánských jeskyní granadské Sacromonte, kde se tančilo flamenco již od nepaměti. Její vystoupení patří k těm nejsledovanějším v rámci slavných flamenkových festivalů ve Španělsku i v zahraničí. Je mladá, vášnivá, tradiční a provokující zároveň.

Narodila se 1984 v Granadě a flamenku se věnuje od svých 4 let. Mezi její učitele patří slavní tanečníci a choreografové jako jsou: Javier Latorre, Mario Maya, Juan Andrés Maya, Juana Amaya, Matilde Coral, Isreal Galván a další. Je nositelkou několika prestižních ocenění za tanec i choreografii v rámci profesionálních flamenkových soutěží a byla vyhlášena nejlepší tanečnicí narozenou v 80. letech. Na letošním festivalu v Jerez de la Frontera premiérovala svůj nový projekt před vyprodaným divadlem a publikum ji odměnilo potleskem ve stoje.

La Moneta – Muy especial
Do Prahy přiveze to nejpůsobivější z andaluské Granady –  radost, lásku, vášeň i zármutek – to vše za doprovodu prvotřídních muzikantů ve svém představení “La Moneta – muy especial”

 

 

Účinkující:
La Moneta
(tanec a choreografie)
Luis Mariano
(flamenková kytara)
Juan Ángel Tirado
(zpěv)
Raúl Gomez “El Mikey”
(zpěv)
Miguel Rodríguez “El Cheyenne”
(perkuse) 
Galerie: