DDF 2022

Vážení diváci!

Nad letošním ročníkem festivalu dlouhý čas visel otazník, zda-li se vůbec uskuteční. Nakonec jsme se s ohledem na mnohaletou práci rozhodli zrealizovat v Praze alespoň jeden slavnostní večer a do něj skloubit hned několik akcí: Prezentaci flamenkových akademií, premiéru nového koncertního Tria a jejich nový koncertní program a pozvání 2 milých hostů z Chorvatska a Slovinska. 
Letošní ročník je věnován všem umělcům, organizátorům, promotérům, technickým profesím, kteří to v uplynulých 2 letech pandemie následovaných válkou na Ukrajině nevzdali a nevzdávají a neúnavně chystají nové projekty a nepřestávají svět obohacovat a umění a tvůrčí energii. Ve válce múzy mlčet nemusí!
.
Dne 16. listopadu 2010 přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a tento den byl prohlášen za Mezinárodní den flamenka. Česká republika se k tomuto svátku letos připojí již posedmé.

V letošním roce jsme naplánovali víkendový program v sobotu 26. listopadu v Praze a v neděli 27. listopadu v Českých Budějovicích.

Karol Martincová
ředitelka festivalu

.

26. listopadu (sobota)
18:00, Divadlo U Hasičů, Praha 

MITJA OBED & NINA ĆORIĆ & MORENITO DE TRIANA TRIO:
flamenco – balkánský večer


27. listopadu (neděle)
20:00, KD Metropol, Malý sál,
Č. Budějovice 

MITJA OBED & NINA ĆORIĆ & MORENITO DE TRIANA TRIO:
flamenco – balkánský večer