15 LET REMEDIOS & DUQUENDE (spec. host) / koncert

15 LET REMEDIOS & DUQUENDE (spec. host) / koncert
Cyklus: flamenco, flamenco
La Fabrika, 19:30
Pátek 24.11.
.
Vstupné: 790,- koncert
                840,- koncert + flamenková diskotéka
Předprodej: 
La Fabrika
Ticketpro
Ticketstream


PRVNÍ ČÁST KONCERTU:
“15 let kapely Remedios na flamenkové scéně”

Celý večer bude jedna velká oslava. V první části oslaví slovenská kapela Remedios 15 let působení na flamenkové scéně. Diváci uslyší průřez jejich tvorbou známou z koncertů i dvou CD (Vendaval 2004, Cardamon 2007). Kapela dominantní flamenkový žánr doplňuje o prvky jazzu, vážné hudby, latino i worldmusic a vytváří tak velmi osobitý a při tom vyvážený výsledek, kterým zaujme velmi rozmanité publikum. Během večera přivítají na podium řadu hostů, kteří jim během jejich působění zkřížili hudební dráhu.

DRUHÁ ČÁST KONCERTU:
“Koncert k poctě zpěváka Camaróna de la Isla”

Před 25 lety zemřela legenda flamenkového zpěvu – Camarón de la Isla. Charismatický zpěvák s nezaměnitelným hlasem, který spolu s Pacem de Lucía zpopularizoval flamenco po celém světě. Po jeho smrti ho na Pacových koncertech nahradil jeho žák a následovník – Duquende. Máme tu čest, že právě on přijal naše pozvání, a vystoupí spolu s Remedios jako speciální host koncertu, ve kterém zavzpomínáme na tuto osobnost. Repertoár bude obsahovat legendární skladby, které změnily vnímání flamenka.

TŘETÍ ČÁST KONCERTU
“DJ Ekirne – flamenková diskotéka”

Enrique (DJ Ekirne) pochází z Cádizu a již několik let žije v České republice. Věnuje se svým dvoum vášním: španělské gastronomii a andaluské hudbě.
Jako flamenkový DJ vystupuje pravidelně na festivalech tohoto žánru v Čechách (Iberica, Colores Flamenco a Den flamenka, atd.)
Není jednoduché být DJ flamenkové hudby, protože je to žánr plný spontálních momentů a ryzích emocí. Enrique však dokáže postupně vystavět atmosféru a svým výběrem veselých a tanečních skladeb (rumby, tangos, burlerías, alegrías, …) rozjet nekonečnou fiestu

 

 

 

 

 

Účinkující:
Remedios
Mateo el Gallito
– klavír, cajon, zpěv, tanec
Morenito de Triana
– kytara, zpěv
Cyril Kubiš
– housle
Zuzana Fujacová
– flétna
Michael Cába
– cajon, tlesky
Juraj Paška
– violoncelo.
Hosté:
Virginia Delgado
– tanec
.
Speciální host (ESP):
Duquende
– zpěv

– flamenková kytara

Galerie: