DDF 2021

Vážení diváci!

Po roce vynucené pauzy se k vám opět vracíme s naším festivalem plným flamenkového temperamentu.

Oslavte s námi Den flamenka, užijte si španělský národní klenot v jeho nejrůznějších formách a podobách díky novému festivalu s mezinárodní účastí.
.
Dne 16. listopadu 2010 přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a tento den byl prohlášen za Mezinárodní den flamenka. Česká republika se k tomuto svátku letos připojí již pošesté.

Abychom na oslavy měli více času a představili flamenco v celé jeho pestrosti, barevnosti a temperamentu, naplánovali jsme celý program od středy 24. listopadu do neděle 28. listopadu 2021. Letos kromě Prahy zavítáme i do Olomouce a Českých Budějovic.

Hlavní večer festivalu opanuje Ivan Vargas a přenese nás do své rodné Granady.

V tomto roce se můžete těšit hned na několik zahraničních souborů: již zmíněné vystoupení Ivana Vargase (ESP) se svými muzikanty, premiéra projektu “Zahrada” tanečnice Virginie Delgado (ESP), do andaluského města Jerez de la Frontera nás svým zpěvem přenese Andrés de Jerez (ESP) a celý festival uzavřeme koncertem k poctě kytaristy Paca de Lucía. Jako hosté tohoto koncertu vystoupí Ivan Vargas a Andrés de Jerez (ESP).

Mezi doprovodnými akcemi nebude chybět pestrá nabídka workshopů se španělskými lektory, besedy pro školy i veřejnost, oživení španělských restaurací živou hudbou a tancem, taneční školy otevřou své dveře veřejnosti nebo projekce filmů.

 

Karol Martincová
ředitelka festivalu

.

24. listopadu (středa)
20:00, Divadlo na cucky, Olomouc 

ANDRÉS DE JEREZ & CARLOS GRILO: koncert


25. listopadu (čtvrtek)
20:00, České muzeum hudby, Praha 

ANDRÉS DE JEREZ & CARLOS GRILO: koncert


26. listopadu (pátek)
20:00, Divadlo U Hasičů, Praha

IVAN VARGAS:  Já osobně


27. listopadu (sobota)
18:00, Divadlo U Hasičů, Praha

VIRGINIA DELGADO:
Zahrada


28. listopadu (neděle)
20:00, Jihočeské divadlo, Č.B.

KONCERT K POCTĚ PACA DE LUCÍA