WS 2021: Andrée de Jerez – úvod do flamenkového zpěvu

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ NÍŽE NA STRÁNCE:

Rádi bychom vás pozvali na workshop flamenkového zpěvu pro flamenkové laiky.

Základem flamenka není, jak by se na první pohled mohlo zdát, ani tanec, ani kytara, ale zpěv, který je hlavním nositelem emocí a příběhu, který zpěvák vypráví. Škála emocí je nesmírně široká a odlišuje se v jednotlivých stylech, kterých má tento žánr desítky. Od veselých (např. Alegrías), přes lidově-folklórní (např. Sevillanas) nebo fiestových / večírkových (např. Bulerías) až po tragické ( např. Soleá nebo Siguiriyas). Na první pohled nebo spíš poslech je flamenkový zpěv obtížně zařaditelný, protože v sobě snoubí několik kultur, které byly ve své době ve Španělsku vykázány za hradby měst nebo pod trestem smrti zcela zakázány. Jedná se o kulturu židovskou, arabskou a cikánskou (gitanos). Každá tato kultura přinesla svoji rytmiku, frázování, hudební vzorce, melodičnost a kus atmosféry a výslednem tohoto míšení vznikl unikátní žánr – flamenco. Obtížnost života, frustrace z osudu vyděděnců a vyhnanců, stejně tak jako vyprávění o běžném životě, lásce až za hrob je vyjádřena v textech písní.

Kurz bude s kytarovým doprovodem.
Každý účastník dostane zpěvníček se zpívaným repertoárem. 

Andrés de Jerez
Andrés de Jerez, foto©Miguel Ángel González
Andrés de Jerez je jedním ze zapálených ochránců pravého flamenkového zpěvu. Starobylost a anarchie v jeho zpěvu soustředí svou sílu na emoce, sílu a čistotu. Jména flamenkových klanů jako Chalao, Rubichi a Agujeta se v jeho repertoáru a stylu objevují zcela jasně. Tonás, siguiriyas, fandangos a soleares jsou styly, kterými nepřestává oslňovat publikum. 
Andrés vám pomůže objevit typickou atmosféru jerezského stylu zpěvu (město Jerez de la Frontera je vedle Sevilly a Granady jednou z kolébek flamenka). Kurz je určen pro všechny milovníky hudby všech žánrů, nejenom flamenka. Je jedno, čemu se ve zpěvu věnujete. Tento kurz je otevřen všem – začátečníkům i již zasvěceným, mladým i starým! Přijďte a nechte se unést charismatickým Andrésovým hlasem a unikátním jerezským stylem zpěvu, a to vše s dobrou náladou a úsměvem. Tento iniciační workshop vám umožní objevit základy “cante por buleria” bez tlaku a stresu.

Přijměte naše pozvání a nahlédněte pod pokličku tohoto krásného pěveckého stylu. Workshop je určen pro všechny, není třeba žádná předchozí znalost flamenkové rytmiky.

VIDEO:
ZÁKLADNÍ INFORMACE:
Kurz: úvod do flamenkového zpěvu pro všechny
Úroveň: smíšená, pro všechny milovníky zpěvu všech žánrů 
Místo: studio ITAKA 
Cena: 1.500 CZK 

ROZVRH:
Pátek: 26.11. 2021 / 16:00 – 17:30 
Sobota: 27.11. 2021 / 14:00 – 15:30 * Povinná položka