Rafael Campallo – kurz

Foto: Luca Fiaccavento

RAFAEL CAMPALLO
Tangos de Triana  – středně pokročilí / pokročilí

Termín: 11. – 13. listopadu
Místo: studio ITAKA
Cena: 2.700 CZK

ROZVRH
11.11. pátek: 17:00 – 18:30
12.11. sobota: 9:00 – 10:30
13.11. neděle: 10:00 – 11:30

PŘIHLÁŠKY: ZDE


Rafael Campallo se narodil v Seville (Španělsko) v roce 1974. V osmi letech začal se studiem tance u José Galvána. Získané znalosti si poté zdokonalil u tanečníka, choreografa a profesora Manolo Marína, se kterým vystupoval v představení A contratiempo. Již v šestnácti letech účinkuje sólově nebo jako host po celém Španělsku a Japonsku. Působil i na sevillských jevištích Los Gallos a El Arenal.
V roce 1992 se začlenil do slavného vystoupení Azabache, na Exposición Universal v Seville. V témže roce si ho vybrala María Pagés do své choreografie Tango, která měla premiéru na Bienal de Flamenco. K sevillské tanečnici a choreografce María Pagés se vrací i v roce 1994 do představení De la luna al viento, ve kterém vystupuje se zpěvačkou Carmen Linares a kytaristou Rafaelem Riqueni.
Definitivního uznání coby sólovému tanečníkovi se Rafaelu Campallovi dostává v roce 1996, kdy se představuje hned ve dvou choreografiích: Por aquí te quiero ver od Manuela Solera a La raíz del grito Manuely Carrasco. Ve stejném roce začíná spolupracovat i s Compañía Andaluza de Danza, vedenou tanečníkem Mario Maya, se kterou se zúčastňuje světového turné, a kromě jiného účinkuje i na zahajovacím ceremoniálu Mistrovství světa v lyžování konaném v Sierra Nevada.
V roce 1999 nový šéf Compañía Andaluza de Danza, José Antonio, povolává zpět Rafaela Campallo jako hosta skupiny, aby sestavil choreografii Golpes da la vida a tancoval v ní jako první tanečník.
Tentýž rok vyhrává cenu za tanec El Desplante na Concurso Nacional del Cante de las Minas de la Unión, a začíná spolupracovat a jezdit na turné s vynikajícím kytaristou Vicentem Amigo.
Na Bienal de Sevilla 2000 vystupuje v představení Trilogía spolu s tanečníky Andrésem Marínem a El Torombo, se kterými poté realizuje rozsáhlé a úspěšné turné po Španělsku, Evropě a Spojených státech pro účast na mnoha různých festivalech nebo sólová vystoupení na scénách světových divadel.
V roce 2003 natáčí své první video pod názvem “Rafael Campallo Jóvenes maestros del baile flamenco”.
Následující rok se prezentuje v Campallerías na Festival de Flamenco v Jerez a v Seville. Rok 2004 završil na Bienal de Sevilla premiérou představení vlastní skupiny Don Juan Flamenco.
Taneční styl Rafaela Campallo je mužný, klasický, respektující flamenkový „kánon“ a obzvláště výrazný u tanců seguiriya, tarantos, bulerías a soleá por bulerías.

zdroj: flamenko.cz

rafael-09-2 rafael-campallo_home image__rafaelcampallo_4241076317280818935 hqdefault fotos-1232 rafael-campallo