Nino de los Reyes

 

DAROVAT: nákup vstupenek možný od 18/6 do 24/6
Finance vybrané za jednotlivé koncerty budou poslány do Španělska souboru Nina de los Reyes a rozděleny mezi účinkující, kteří vystupují na nahrávkách a neviditelným lidem v pozadí každého představení. Moc děkujeme za projev vaší solidarity!

PŘEDSTAVENÍ “TIERRA / ZEMĚ”
Flamencové představení, které klade důraz na poezii jako katalyzátor emocí. Protagonista se nachází uprostřed zuřivé krize a pochybuje o tom, že se z ní vymaní brutálním a beznadějným způsobem. V touze nechat se pohltit potěšeními světa, se Nino cítí v pasti na pokraji svých sil, nucen čelit sám sobě, aby sebe nezatratil.

Nino ve stavu beztíže. Protagonista se nachází v trvalém eliptickém pohybu. Provaz se trhá, Nino vzdoruje provazům a otevírá se mu vesmír. Neexistuje výchozí bod, který by mohl zabránit porážce. Bojovník vydrží na nohou a rozdává rány mířené do nicoty a proti sobě. Pohyby jsou prudké, je slyšet rámus a prostor je nepřátelský. V každé ráně je zuřivá snaha o lehkost, rovnováhu a krásu.

Obtížně přistane na Měsíci. Nino je On a rozhodne se s vervou vrhnout do ringu, unést se závratí, riskovat svůj život na doraz jen proto, aby unikl trýznivému stavu anestezie, nad kterým dále pluje beztíží za asistence Země, Vesmíru, Měsíce.

Nulová gravitace. Stoupá a postupně zrychluje. Čeká na vhodné podmínky. Vítejte na měsíční základně Klidné Moře.

UMĚLECKÉ BSAZENÍ
Umělecká režie: Nino de los Reyes y David Picazo
Původní idea: David Picazo
Choreografie, tanec: Nino de los Reyes
Hostující umělec (zpěv): Rafael de Utrera
Původní hudba a kytara: Antonio Santiago “Ñoño”
Perkuse a samply: José Manuel Ruiz Motos “Bandolero”
Choreografická spolupráce: Florencio Campo
Lightdesign: David Picazo
Zvuk: Víctor Tomé

NINO DE LOS REYES
První tanečník v historii,  který získal cenu Grammy. Za spolupráci na albu “Antidote” hudebníka Chick Corea and The The Spanish Heart Band. “Nejlepší Latin Jazz Album” 2020.

Nino de los Reyes začal svou kariéru už 9 letech účinkováním v představení “Campanas Flamencas” v režii Paco Sáncheze, zakladatele legendární “Cumbre Flamenca”. Objevil se na jevišti vedle významných flamencových umělců: Joaquín Grilo, Milagros Mengibar, La Tati, Antonio Reyes a Isaac de los Reyes (jeho bratr).

Velmi mladý začal být součástí velkých flamencových souborů: Eduardo Serrano “El Guito”, Carmen Cortes, Javier Barón a další.

Byl součástí souboru Enrique Morenteho.

Spolupracoval také s významnými flamencovými umělci jako: Pepe Habichuela, Josemi Carmona, Juan José Suárez “Paquete”, José María Bandera, Niño Josele, Jesús de Rosario, Juan Carmona, Ramon el Portugués, Miguel el Rubio, Montse Cortes, José Soto “Sorderita”, Rafael de Utrera, Jorge Pardo, Carles Benavent, Alain Pérez, Rubén Dantas a další.

V roce 2010 získal tři ocenění ve významné soutěži choreografů Certamen de Danza Española y Flamenco za představení Origen. Odnesl si 1. cenu za sólovou choreografii, cenu za Mladou naději flamenca “Joven promesa de flamenco” a cenu za nejlepší hudební skladbu z pera Paco Cruze.

Nedávno byl pozván k účasti na Poctě Pacovi de Lucía “Beyond the Memory”, kde účinkoval se členy mistrovi kapely.

Je hostem v show televize Mediaset, “Flamencos en el Berlin”, kde spolupracuje s některými z největších jmen flamencového tance, jako například: Antonio Canales, Juan Manuel Fernández Montoya “Farruquito”, Antonio Fernández Montoya “Farru”, José Maya, Paloma Fantova a Belén López.

Dnes, díky své všestrannosti a znalosti hudby a tance, byl osloven a pozván ke spolupráci na nahrávání známými umělci popu a jazzu. Spolupracoval na posledním albu “Stranger to Stranger” světoznámého zpěváka Paula Simona, se kterým vystupoval v Barclays Center v Madridu před 20 000 lidmi.

Pozvala ho také živá jazzová legenda Chick Corea k účasti na jeho 75. narozeninách, které se konaly v Blue Note v New Yorku a později v Madison Square Garden v NY.

Dokončil nahrávání posledního alba Chicka Corea “Antidote” and The Spanish Heart Band, na kterém spolupracoval po boku hudebních velikánů jako je Rubén Blades. V současné době je projekt The Spanish Heart Band na turné po Evropě a je na programech nejdůležitějších festivalů jako: Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival nebo Love Supreme a další.

Vytvořil tři autorská představení ORIGEN, INSIDE a nejnovější TIERRA v režii Davida Picazo.