Monica Fernandez

 

DAROVAT: nákup vstupenek možný od 23/7 do 29/7
Finance vybrané za jednotlivé koncerty budou poslány do Španělska souboru Móniky Fernández a rozděleny mezi účinkující, kteří vystupují na nahrávkách a neviditelným lidem v pozadí každého představení. Moc děkujeme za projev vaší solidarity!

 

PŘEDSTAVENÍ “COMADRE”
Když jsme děti, spojujeme smrt s fyzickou ztrátou, ale když se zamyslíme, uvědomíme si, že kvůli odžitým zkušenostem; ztrátám, zklamáním, frustracím nebo strachu, můžeme zemřít v životě “Morir en vida”. Comadre (Kmotra) je sama sebou i svým vlastním katem, má stálý a upřený pohled, vytváří své vlastní peklo, kde čas neexistuje, je to věčná přítomnost bez změn. Každá smrt, kterou objeví, je skličující, je to nepřerušený běh života, být neustále souzena sama sebou a prchat před pohledem té druhé, která ji soudí a sužuje ji. Je odsouzena k tomu, aby ji poslouchala, její přítomnost se stává zřejmou a nesnesitelnou, brání jí v bytí, i když je jediná, která jí umožňuje zjevit se před světem. I tak je její názor důležitý. Tohle všechno. Síla mít strach se zjevit. Zjevný svět, který skrývá bytí, vyjádření zjevu, ovšem postrádající smysl. Hrůza z prázdnoty jí nasazuje masku. Pohled té druhé ji obnažuje a ukazuje jí skutečnost bytí.

UMĚLECKÉ OBSAZENÍ
Tanec:
Mónica Fernández
Hostující umělec: Gala Vivancos
Kytrara: 
Iván Losada
Zpěv: Roberto Lorente, Juan Treviño
Perkuse: Lucky Losada
Housle: Fernando Rico 

MÓNICA FERNÁNDEZ
Narodila se v Barceloně a na Královské konzervatoři v Seville vystudovala obory “clásico español” a flamenco. Mezi její učitele patřila legendární La Chala, Manolete, Merche Esmeralda, Ciro, Javier Latorre nebo Antonio Canales. Již v útlém věku obdržela řadu prestižních ocenění, kromě jiných v roce 1994 cenu v soutěži “Las Minas de la Unión”, kterou v takto mladém věku obdrželo jen velmi málo tanečnic. Stala se členkou profesionálních souborů svých profesorů (La Chala, Manolete a Antonio Canales) a dále tančila v pozici první tanačnice v souboru Rafaela Amarga v představeních “Poeta en Nueva York” a “Tiempo muerto”. Hlavní role tančila i v souboru Antonia Canalese v představeních “Narciso”, “Torero” o “Gitano”, které měli přes 900 repríz.

Kromě jiných ji Antonio Canales svěřil roli nevlastní sestry v představení “Popelka” a začala vyučovat na jeho škole. Kromě taneční kariéry se začala rozvíjet i její kariéra choreografky. Založila vlastní soubor a začala se věnovat autorské tvorbě. Představením “Comadre” z roku 2017 otevírá divákům cestu do nejhlubších koutů taneční i lidské duše.