María Marín – zpěv 2018

MARÍA MARÍN
Kurz flamenkového zpěvu

Termín: 24. – 25. listopadu 2018
Místo: studio ITAKA
Cena: 2.000 CZK
(!! Minimální počet účastníků kurzu je 6 osob !!)

ROZVRH
24.11. sobota: 12:45 – 14:45
25.11. neděle: 12:45 – 14:45

PŘIHLÁŠKY: ZDE


María Marín  je flamenková zpěvačka a hráčka na klasickou kytaristu, narozená v Utreře a žijící momentálně v Nizozemsku.

María začala studovat na kytaru, když jí bylo sedm let v Utreře, ve Španělsku, a pokračovala na konzervatoři hudby CPM “Francisco Guerrero” v Seville. Později pokračovala ve vyšších studiích na Vysoké hudební konzervatoři Manuela Castilla ze Sevilly s učitelem a koncertním kytaristou Antoniem Duroem a získala vynikající známky. V Koninklijk Conservatorium (Den Haag, Nizozemsko 2012) dokončila magisterské studium na kytaru u učitele Zorana Dukiče.

Při nejrůznějších příležitostech vystupovala i jako flamenková zpěvačka. V roce 2012 se rozhodla flamenkovému zpěvu věnovat profesionálně.  Se svým osobitým pěveckým projevem často propojuje žánry jako jsou flamenco, jazz a world music. Vystupuje na mezinárodních festivales po celé Evropě (Německo, Belgie, Španělsko, Velká Británie, Česká republika, Francie a další ). Pracuje na konzervatoři v Rotterdamu ( Codarts Conservatory – University for the Arts), kde vyučuje zpěv, jako doprovod flamenkového tance. Jako zpěvačku ji ke spolupráci oslovují hvězdy flamenkového žánru jako například Jose Manuel El Oruco a pravidelně doprovází workshopy a masterclass tanečníků a tanečnic: Belen Maya, Farruquito, Patricia Guerrero, Manuel Betanzos a další.