María Marín – kytara 2018

MARÍA MARÍN
Kytara mezi flamenkem a  španělskou klasikou

Termín: 24. – 25. listopadu 2018
Místo: studio ITAKA
Cena: 2.000 CZK
(!! Minimální počet účastníků kurzu je 6 osob !!)

ROZVRH
24.11. sobota: 10:30 – 12:30
25.11. neděle: 10:30 – 12:30

PŘIHLÁŠKY: ZDE


María Marín  je flamenková zpěvačka a hráčka na klasickou kytaristu, narozená v Utreře a žijící momentálně v Nizozemsku.

Pro pražský kurz si připravila materiál, který obsahuje jak flamenkový styl hraní – doprovod zpěvu, tak klasickou hru na kytaru a je tedy vhodný pro obě skupiny hráčů.

KOMBINOVANÝ KURZ KLASICKÉ A FLAMENKOVÉ KYTARY (open class)
Kurz je určen jak pro muzimanty studující klasickou kytaru i ty, kteří se věnují flamenkovému stylu a mají zájem rozšířit si obzory klasickým směrem a pověnovat se doprovodu flamenkovému zpěvu. María je totiž v jedné osobě kytaristka i zpěvačka.

První část (30 minut)
Úvodní technika hry na kytaru (pro obě formy doprovodu – klasická kytara i flamenco).

Druhá část (90 minut)
Hráči na klasickou kytaru si pro kurz vyberou skladbu, na které chtějí pracovat. Toto María potřebuje vědět dopředu, aby se na to mohla připravit a abyste na tom mohli společně v kurzu pracovat – formou masterclass (poskytne rady, návody, opravy a korekce, doporučení, jak by to zahrála ona).
Flamenkoví kytaristé se budou věnovat “kytarovému doprovod zpěvu”, ALE formou klasického doprovodu (nikoliv tradičního flamenkového!), a to především, tak jak to dělá ona sama.

María Marín
Začala studovat na kytaru, když jí bylo sedm let v Utreře, ve Španělsku, a pokračovala na konzervatoři hudby CPM “Francisco Guerrero” v Seville. Později pokračovala ve vyšších studiích na Vysoké hudební konzervatoři Manuela Castilla ze Sevilly s učitelem a koncertním kytaristou Antoniem Duroem a získala vynikající známky. V Koninklijk Conservatorium (Den Haag, Nizozemsko 2012) dokončila magisterské studium na kytaru u učitele Zorana Dukiče.

Při nejrůznějších příležitostech vystupovala i jako flamenková zpěvačka. V roce 2012 se rozhodla flamenkovému zpěvu věnovat profesionálně.  Se svým osobitým pěveckým projevem často propojuje žánry jako jsou flamenco, jazz a world music. Vystupuje na mezinárodních festivales po celé Evropě (Německo, Belgie, Španělsko, Velká Británie, Česká republika, Francie a další ). Pracuje na konzervatoři v Rotterdamu ( Codarts Conservatory – University for the Arts), kde vyučuje zpěv, jako doprovod flamenkového tance. Jako zpěvačku ji ke spolupráci oslovují hvězdy flamenkového žánru jako například Jose Manuel El Oruco a pravidelně doprovází workshopy a masterclass tanečníků a tanečnic: Belen Maya, Farruquito, Patricia Guerrero, Manuel Betanzos a další.