Luis Mariano – kurz 2017

LUIS MARIANO
Kurz flamenkové kytary

Termín: 24. – 26. listopadu
Místo: studio ITAKA
Cena: 2.600 CZK

ROZVRH
24.11. pátek: 16:30 – 18:30
25.11. sobota: 10:00 – 12:00
26.11. neděle: 10:00 – 12:00

PŘIHLÁŠKY: ZDE


Luis Mariano Renedo de Lucas se narodil v Granadě v rodině bez flamenkové tradice.  Cestu k flamenkové kytaře si našel sám a tato vášeň mu postupně vyplnila jeho život. Jeho prvními učiteli byli granadští kytaristé Pepe “El Marino” a “Gazpacho”. U nich se naučil první akordy.

Jeho  první angažmá bylo ve flamenkovém tabláu “Reina Mora”, které vedla tanečnice Angustias Ruíz “la Mona”. Zde proniknul do tajů flamenka, jeho rytmiky, estetiky a hlavně se zaměřil na doprovod tance.

Brzy se zařadil mezi mladou granadskou kytarovou generaci a byl přizýván ke spolupráci těmi nejslavnějšími flamenkovými umělci: Mariquilla (kromě koncertů s ní spolupracoval i v její akademii s mezinárodním renomé), Farruquito, Antonio Canales, Rafael Amargo, Juan Ramírez, Tatiana Garrido, Diego “El Cigala”, Estrella Morente, Marina Heredia, La Tati, Juan Andrés Maya, Curro Albayzín, Jaime “El Parrón”, Manuel Liñan nebo Luís de la Pica.

Během své bohaté kariéry stanul na pódiích nejslavnějších španělských divadel: Teatro Nacional, Calderón, Albéniz, Centro Cultural “La Villa” de Madrid. Procestoval Evropu, Iran, Peru, USA a další.

Styl jeho hry co by solisty má granadskou estetiku, čistotu a přesnost. Obdržel dvě prestižní národní ceny: první cenu za sólovou hru na kytaru na Národní kytarové soutěži v Jumille a cena pro nejlepšího kytaristu 2006.

Režíruje a skládá pro soubor madridské tanečnice La Tati. Představení “Oheň a aréna” a  “Flamenkové sny” shlédli diváci po celém světě a kritiky byla oceněna velmi vysoko. Pro tanečníka a choreografa Manuela Liñána složil a režíroval hudební část představení “Taurus” navržené na ocenění “Premios Max de la Música y Artes Escénicas”. Taktéž spolupracuje na tvorbě představení pro Patricii Guerrero a Lucii Guarnido a zpěvačku Estrellu Morente.

Spolupracoval pod režií Manolo Sanlucara na projektu “Velké dílo flamenka”, kterého se zúčastnily hvězdy první velikosti jako Paco de Lucía, Vicente Amigo, Carmen Linares, Estrella Morente a další.