La Moneta

 

DAROVAT: …….odkaz na platební bránu…..
Finance vybrané za jednotlivé koncerty budou poslány do Španělska souboru La Monety a rozděleny mezi účinkující, kteří vystupují na nahrávkách a neviditelným lidem v pozadí každého představení. Moc děkujeme za projev vaší solidarity!

 

PŘEDSTAVENÍ “MUJ ESPECIAL”
Radost, láska, vášeň i zármutek – to vše se snoubí za doprovodu prvotřídních muzikantů v představení “La Moneta – muy especial”

UMĚLECKÉ OBSAZENÍ
Tanec a choreografie:
La Moneta
Kytara: Luis Mariano
Zpěv: Juan Ángel Tirado, Raúl Gomez “El Mikey”
Perkuse:Miguel Rodríguez “El Cheyenne”

LA MONETA
La Moneta se řadí k nejslavnějším tanečnicím současné flamenkové scény ve Španělsku. V jejích žilách koluje esence prapůvodní flamenkové krve, je technicky dokonalá a v jejích pohybech a výrazu se odráží hloubka a dlouhověkost flamenkového umění. Svým uhrančivým pohledem vás zhypnotizuje a přenese do některé z pradávných cikánských jeskyní granadské Sacromonte, kde se tančilo flamenco již od nepaměti. Její vystoupení patří k těm nejsledovanějším v rámci slavných flamenkových festivalů ve Španělsku i v zahraničí. Je mladá, vášnivá, tradiční a provokující zároveň.

Narodila se 1984 v Granadě a flamenku se věnuje od svých 4 let. Mezi její učitele patří slavní tanečníci a choreografové jako jsou: Javier Latorre, Mario Maya, Juan Andrés Maya, Juana Amaya, Matilde Coral, Isreal Galván a další. Je nositelkou několika prestižních ocenění za tanec i choreografii v rámci profesionálních flamenkových soutěží a byla vyhlášena nejlepší tanečnicí narozenou v 80. letech. V roce 2016 na festivalu v Jerez de la Frontera premiérovala svůj nový projekt před vyprodaným divadlem a publikum ji odměnilo potleskem ve stoje.