KONCERT K POCTĚ PACA DE LUCÍA: Vzpomínky na legendu

KONCERT K POCTĚ PACA DE LUCÍA: VZPOMÍNKY NA LEGENDU / koncert
Cyklus: flamenco, flamenco 
Jihočeské divadlo (Dr. Stejskala 424/19, 370 01 České Budějovice), 
Neděle 28.11. 2021, ve 20:00
.
Vstupné: 390,-
Předprodej:
Pokladna divadla
.

 


KONCERT K POCTĚ PACA DE LUCÍA “Vzpomínky na legendu”

25. února 2014 flamenkový svět opustil legendární kytarista a skladatel Paco de Lucía. Pojďte si společně s námi zavzpomínat na tuto osobnost, která změnila flamenkový žánr a mnohým z nás do něj otevřela dveře. 
 
Jak jinak zavzpomínat na kytarového mága než kytarovým koncertem. Náš nejlepší flamenkový kytarista Morenito de Triana si letos přizval několik významných hostů přímo ze Španělska. V repertoáru koncertu nebudou chybět slavné Pacovy skladby.
Během koncertu proběhne projekce  z Pacova života a jeho tvorby.
 
Slovo o Pacovi
Byl to vynikající kytarový virtuóz, některými odborníky považovaný za nejlepšího kytarového interpreta flamenka všech dob. Působil také jako jazzový a klasický kytarista a byl, mimo jiné, také znám jakožto velký obdivovatel a propagátor španělského hudebního skladatele Manuela de Fally.
Flamenco obohatil o perkusivní hudební nástroj cajón.
Na kytaru hrál už od svých pěti let. Profesionálním kytaristou se stal z otcova popudu už v 11 letech. Nejprve vystupoval se svým bratrem Pepém, teprve později se dal na sólovou dráhu. Legendární dvojici stvořil s flamenkovým zpěvákem Camaronem de la Isla. Čeští diváci měli možnost ho vidět ve filmech Carlose Saury “Carmen”, “Flamenco” nebo “Flamenco, Flamenco”. V České republice koncertoval několikrát, naposledy v roce 2013 na flamenkovém festivalu v Olomouci.     
 
Koncert je součástí celoročního cyklu akcí “ Flamenco Vive! “ a festivalu “Den flamenka / Día del Flamenco” a koná se za podpory Statutárního města České Budějovice.

 

Účinkující:
Morenito de Triana (katara, zpěv)
Michael Cába (perkuse, potlesky)
Mateo Garriga (cajon, potlesky)
Pavel Křížovenský (příčná flétna)

Speciální hosté ze Španělska:
Andrés de Jerez (zpěv)
Ivan Vargas (tanec)

Galerie: