Karime Amaya – masterclass 2018

KARIME AMAYA
Masterclass

Termín: 23. listopadu 2018
Místo: studio ITAKA
Cena: 2.500 CZK

ROZVRH
23.11. pátek: 15:00 – 18:20 (včetně 20 minut pauza)

PŘIHLÁŠKY: ZDE


Karime Amaya se narodila v roce 1985 do rodiny se slavnou flamencovou tradicí, neboť její pratetou nebyl nikdo jiný než legendární tanečnice Carmen Amaya. Na veřejnosti vystoupila Karime poprvé v devíti letech a od dvanácti let se stala profesionální tanečnicí v ansámblu, jehož uměleckými vedoucími byli její rodiče, kytarista Santiago Aguilar a flamenková tanečnice Mercedes „ La Winny“ Amaya.

Karime Amaya vystupovala na  mnoha prestižních festivalech jako např. Festival Flamenco International, New Mexico (USA),  “Festival Mont de Marsán” (Francie), Festival de Arte Flamenco Monterrey (Mexiko), Festival de Jerez (Španělsko) a v roce 2011 měla čest zahájit festival „Amaya Linaje“ jež byl věnován jejímu rodu. Legendární tanečník Joaquín Cortés pozval Karime do svého představení „Dicen de mí“, se kterým úspěšně vystoupila na mnoha evropských pódiích.  Až do loňského roku tancovala po boku skvělého Farruquita v představení „Abolengo“ a současně se stala protagonistkou ve filmu „Bajarí“, španělské režisérky Evy Vily.

Brilantní umění této tanečnice ocenily ve společných projektech i takové špičky současné flamencové scény jako Pastora Galván, Gerardo Núñez, Antonio Canales či Juan de Juan.