KARIME AMAYA: La Fuente – Pramen 2018

KARIME AMAYA: LA FUENTE (PRAMEN) / představení
Cyklus: flamenco, flamenco
Divadlo U Hasičů, 20:00
Čtvrtek 22.11.

Vstupné: 590 CZK / 790 CZK /990 CZK/1290 CZK
Předprodej:
Divadlo U Hasičů
Ticketstream


KARIME AMAYA
Karime Amaya se narodila v roce 1985 do rodiny se slavnou flamencovou tradicí, neboť její pratetou nebyl nikdo jiný než legendární tanečnice Carmen Amaya. Na veřejnosti vystoupila Karime poprvé v devíti letech a od dvanácti let se stala profesionální tanečnicí v ansámblu, jehož uměleckými vedoucími byli její rodiče, kytarista Santiago Aguilar a flamenková tanečnice Mercedes „ La Winny“ Amaya.

Karime Amaya vystupovala na  mnoha prestižních festivalech jako např. Festival Flamenco International, New Mexico (USA),  “Festival Mont de Marsán” (Francie), Festival de Arte Flamenco Monterrey (Mexiko), Festival de Jerez (Španělsko) a v roce 2011 měla čest zahájit festival „Amaya Linaje“ jež byl věnován jejímu rodu. Legendární tanečník Joaquín Cortés pozval Karime do svého představení „Dicen de mí“, se kterým úspěšně vystoupila na mnoha evropských pódiích.  Až do loňského roku tancovala po boku skvělého Farruquita v představení „Abolengo“ a současně se stala protagonistkou ve filmu „Bajarí“, španělské režisérky Evy Vily.

Brilantní umění této tanečnice ocenily ve společných projektech i takové špičky současné flamencové scény jako Pastora Galván, Gerardo Núñez, Antonio Canales či Juan de Juan.

LA FUENTE / PRAMEN (!! Světová premiéra !!)

Představení “La Fuente / Pramen” je strhující podívaná o nutkavé potřebě svobody, rozvíjení se a objevování. Pramen energie se dere z podzemí na povrch a země sama pozoruje jeho zrod. Nachází si svoji cestu – cestu flamenka. Země je základem zrodu a života, stejně jako rodina, která je v centru všeho. Tyto prazákladní síly se odrážejí v celém představení. 

Karime se tímto svým prvním autorským představením obrací ke svým rodinným flamenkovým kořenum, k legendární Carmen a příjmení Amaya, o kterém v jednom dosud nepublikovaném rozhovoru sama Carmen prohlásila, že je to příjmení “trvalé”.

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ:
cca 1:20

VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=T9KniBoRUUA

https://www.youtube.com/watch?v=nnh1MniEPeY

https://www.youtube.com/watch?v=z39f78U_Frc


 

 

 

Účinkující:
Karime Amaya
(tanec a choreografie)
Antonio Rey
(hlavní flamenková kytara)
Santiago Amaya
(2. kytara)
Mara Rey
(zpěv) 
Juan Carrasco Soto “Juañares”
(zpěv)
Ismael De la Rosa
(zpěv)
El Piraña
(perkuse) 
Galerie: