Karime Amaya

 

DAROVAT: nákup vstupenek možný od 11/6 do 17/6
Finance vybrané za jednotlivé koncerty budou poslány do Španělska souboru Karime Amayi a rozděleny mezi účinkující, kteří vystupují na nahrávkách a neviditelným lidem v pozadí každého představení. Moc děkujeme za projev vaší solidarity!

PŘEDSTAVENÍ “LA FUENTE”
Představení “La Fuente / Pramen” je strhující podívaná o nutkavé potřebě svobody, rozvíjení se a objevování. Pramen energie se dere z podzemí na povrch a země sama pozoruje jeho zrod. Nachází si svoji cestu – cestu flamenka. Země je základem zrodu a života, stejně jako rodina, která je v centru všeho. Tyto prazákladní síly se odrážejí v celém představení. 

Karime se tímto svým prvním autorským představením obrací ke svým rodinným flamenkovým kořenum, k legendární Carmen a příjmení Amaya, o kterém v jednom dosud nepublikovaném rozhovoru sama Carmen prohlásila, že je to příjmení “trvalé”.

UMĚLECKÉ OBSAZENÍ
Tanec: Karime Amaya
Kytara: Antonio Rey
Kytara: Tati Amaya
Zpěv: Mara Rey
Zpěv: Juañares
Zpěv: Ismael de la Rosa “El Bola”
Perkuse: Israel Suárez “Piraña”

——————————-
Režie: Karime Amaya
Scénická režie: Juan Carlos Lérida
Hudební režie: Antonio Rey
Lightdesign: Daniel Gener
Zvuk: Joan Fornes

 

KARIME AMAYA
Její legendární rodové jméno a nekonečný talent ji předurčili k fenomenálnímu úspěchu na flamenkových scénách po celém světě. Je osudovou ženou, která se vám zjevuje ve snech, je čarodějkou, která vás uhrane, je umělkyní, která rozdává své srdce, je královou jeviště, která se o úspěch rovným dílem podělí se svými muzikanty a i ve svém mistrovství zůstává pokornou tanečnicí prahnoucí po vědomostech svých učitelů a mistrů. Tolik a ještě víc tváří má Karime Amaya.

Karime Amaya se narodila v roce 1985 do rodiny se slavnou flamencovou tradicí, neboť její pratetou nebyl nikdo jiný než legendární tanečnice Carmen Amaya. Na veřejnosti vystoupila Karime poprvé v devíti letech a od dvanácti let se stala profesionální tanečnicí v ansámblu, jehož uměleckými vedoucími byli její rodiče, kytarista Santiago Aguilar a flamenková tanečnice Mercedes „ La Winny“ Amaya.

Karime Amaya vystupovala na  mnoha prestižních festivalech jako např. Festival Flamenco International, New Mexico (USA),  “Festival Mont de Marsán” (Francie), Festival de Arte Flamenco Monterrey (Mexiko), Festival de Jerez (Španělsko) a v roce 2011 měla čest zahájit festival „Amaya Linaje“ jež byl věnován jejímu rodu. Legendární tanečník Joaquín Cortés pozval Karime do svého představení „Dicen de mí“, se kterým úspěšně vystoupila na mnoha evropských pódiích.  Až do loňského roku tancovala po boku skvělého Farruquita v představení „Abolengo“ a současně se stala protagonistkou ve filmu „Bajarí“, španělské režisérky Evy Vily.

Brilantní umění této tanečnice ocenily ve společných projektech i takové špičky současné flamencové scény jako Pastora Galván, Gerardo Núñez, Antonio Canales či Juan de Juan.