IRENE ÁLVAREZ & MARÍA MARÍN: MÚZA / představení

IRENE ÁLVAREZ & MARÍA MARÍN: MÚZA / představení
Cyklus: flamenco, flamenco 
Malostranská beseda, 20:00
Neděle 25.11.
.
Vstupné: 420,-
Předprodej:
Ticketstream
.


PŘEDSTAVENÍ “MÚZA”

Múza je pramenem inspirece, múza je žena. Toto představení se soustředí na ženský pohled na umění. Umělkyně nabízejí svůj intimní pohled na tvorbu, kterou ztvárňují a zhmotňují pomocí kytary, co by hlavního hudebního nástroje a tance, co by obrazového jazyka.

Irene a María nabízejí cestu skladbami napříč časem (Scarlatti, Albéniz, Feliu..), které ukazují přirozenou fúzi mezi flamenkem, klasickými skladbami a andaluským folklórem. Toto prolínání žánrů ztotožňují obě umělkyně: María Marín – klasická kytara a flamenkový zpěv a Irene Álvarez – flamenková tanečnice, jejímiž tanečními kořeny byly styly clásico espaňol a danza espaňola.

Jejich všestrannost spolu s pečlivě vybraným repertoárem nás přenese do jejich uměleckého světa, nahlédnete na umění jejich očima. Umění je jedno, ale je mnoho způsobů, jak se na něj dívat.

IRENE ÁLVAREZ
Sevillská tanečnice flamenca Irene Alvarez se začala věnovat klasickému španělskému tanci už jako devítiletá u slavné Matilde Coral na „Real Conservatorio Superior de Musica y Danza“ v Seville. Absolvovala v roce 1993 a následně své umění zdokonalovala pod vedením takových legendárních tanečníků, jako jsou El Güito, Manolo Marin, Javier Latorre, Isabel Bayon, José Galván, Pilar Ogalla, Angel Atienza a Manuel Betanzos. Na základech klasického flamenca vytvořila svůj vlastní osobitý styl, ve kterém se pojí její impulzivní, mnohdy velmi moderní výraz, s ženskou elegancí charakteristiskou pro sevillskou školu.V roce 1992 Irene účinkovala ve filmu Carlose Saury Sevillanas, ale teprve od roku 2002 začala pravidelně vystupovat na řadě mezinárodních pódií. Jejími stálými kolegy jsou kytarista Antonio Andrade a tanečník Federico Ordoñez, se kterým založila soubor DOS. Kromě vystoupení na mnoha evropských festivalech, mj. na kytarovém festivalu v maďarském Balatonfüred, v Caen ve Francii, na festivalu flamenca v Rotterdamu a na Gypsy Festival Tilburg vystoupila v sezoně Berlínské filharmonie, byla pozvána ke spolupráci s kytaristou Rafaelem Cortesem, se soubory Los Payos, Sevilla Mia, Inspiracion Flamenca a podílela se na řadě cross-over projektů jako „El Pelele – Noche de Canciones Españoles“, indicko-andaluském „Kathak Flamenco“ s Music Ensemble of Benares a „Classic Club Nights“ s José Parrondem. Spolu se zpěvačkou Carmen Fernandez a kytaristou Alexanderem Gavilánem v roce 2010 založila soubor Cuadro Flamenco Irene Alvarez a připravili programy „Alegrias Soleares y“ a „Zarzamora“. ” Irene vede svou vlastní taneční školu Arrebato, asistovala Isabel Bayon během festivalu Jerez v letech 2009 a 2010 a působí jako hostující lektorka na Codarts v Rotterdamu. Irene je nejen výborná tanečnice a lektorka, ale také didaktik a pedagog díky doktorandskému studiu flamencologie na Univerzitě v Seville.

MARÍA MARÍN
María je flamenková zpěvačka a hráčka na klasickou kytaristu, narozená v Utreře a žijící momentálně v Nizozemsku.

María začala studovat na kytaru, když jí bylo sedm let v Utreře, ve Španělsku, a pokračovala na konzervatoři hudby CPM “Francisco Guerrero” v Seville. Později pokračovala ve vyšších studiích na Vysoké hudební konzervatoři Manuela Castilla ze Sevilly s učitelem a koncertním kytaristou Antoniem Duroem a získala vynikající známky. V Koninklijk Conservatorium (Den Haag, Nizozemsko 2012) dokončila magisterské studium na kytaru u učitele Zorana Dukiče.

https://www.youtube.com/watch?v=WboqOnLYBXI

https://www.youtube.com/watch?time_continue=40&v=xEiWzQm4eDA

https://www.youtube.com/watch?v=QrlqL0HXtHM

 

 

 

Účinkující:
Irene Álvarez (flamenkový tanec)
María Marín (kytara, zpěv)

Galerie: