Flamenková akademie pro veřejnost 2021

FLAMENKOVÁ AKADEMIE PRO VEŘEJNOST / flamenková teorie
i praxe

Cyklus: flamenco pro všechny
taneční studio ITAKA, 13:00 – 17:00
Neděle 28.11. 2021
.
Vstupné: zdarma
REGISTRACE: ZDE


V rámci nedělního odpoledne budou mít zájemci možnost navštívit otevřené hodiny a vyzkoušet si základní flamenkové kroky, rytmiku, nejpopulárnější taneční rekvizity (kastaněty, vějíř, manton – velký šátek), dozvědět se něco z flamenkové teorie, nebo zapojit své děti v kurzu flamenka pro děti.

studio ITAKA, 13:00 – 17:00
Korunní 35, Praha 2

13:00 – 13:45 Flamenková rytmika
Seznámíte se s perkusním nástrojem zvyným “cajon”, vyzkoušíte si základní údery (k dispozici bude cca 10 cajonů). Naučíte se základní potlesky (palmas), ukážeme vám, jak se dají kombinovat. Proniknete do základních rytmů flamenkových stylů (dvanáctidobé a čtyřdobé).
Lektor: Mateo Garriga

14:00 – 14:45 Lekce flamenka pro děti (od 5 let)
Ve Španělsku se děti rodí s tanečníma botama na nohou a kytarou v ruce. Pohyb, nad kterým dospělý člověk složitě přemýšlí, dítě udělá přirozeně a samo. Nechte rozvíjet talent vašich dětí, jejich pohybové schopnosti a rytmus tímto úžasným uměním.
Lektorka: Nelly Kocharyan

15:00 – 15:45 Flamenkové taneční rekvizity
Flamenko využívá celou řadu vizuálních a rytmických doplňků a rekvizit. Přijďte se s nimi seznámit. Odvážní si budou moci vše vyzkoušet, ostatní sledovat naši šikovnou lektorku a tanečnici.
Uvidíte práci s mantonem (velký, hedvábný, vyšívaný šátek), kastanětami, vějířem, bastonem (hůl), batou de cola (tanec s dlouhou vlečkou s volány).
Lektor: Martina Vlčková

16:00 – 16:45 Osobnosti flamenka
Získejte přehled o ikonách tohoto žánru. Paco de Lucía s Carlosem Saurou jsou nejznámější, ale ne jediní. Představíme vám další významné osobnosti flamenka – legendární tanečnice a tanečníky, zpěváky, kytaristy i básníky.
Lektor: Martina Vlčková

ZDARMA

PŘIHLÁŠKY: karol@fiestaflamenca.cz

Galerie:

Lucka flashmob4 02
03 04
05 06