David Vargas – kurz

DAVID VARGAS
Kurz flamenkové kytary

Termín: 11. – 13. listopadu
Místo: studio ITAKA
Cena: 2.600 CZK

ROZVRH
11.11. pátek: 16:30 – 18:30
12.11. sobota: 9:00 – 11:00
13.11. neděle: 10:00 – 12:00

PŘIHLÁŠKY: ZDE


Narodil se v roce 1979 v Seville a ve svých 13 letech začal hrát na kytaru. Mezi jeho profesory patřili: Enrique Gonzales, Jose Manuel Roldan, Manolo Franco nebo Rafael Riqueni. V roce 1996 se stal finalistou hned několika flamenkových soutěží (Giraldillo, Minas de la Union “Bordon Minero”) a získal 3. místo v soutěži Concurso de Mairena.

Začal doprovázet na podiích slavné taneční hvězdy, mezi jinými: Manuel Corrales “El Mimbre”, Matilde Coral, Concha Vargas, Lola Greco, Manuela Vargas, Adela a Rafael Campallo.

Kromě tance doprovází i zpěváky v sevillských flamenkových barech a tabláos (Los Gallos, Casa de la Memoria nebo Casa del Flamenco). Na podiích doprovází flamenkové zpěváky: Lole Montoya, Chiquetete, Chano Lobato, Luis Maravilla i popové hvězdy: Pastora Soler, Junior, Lombo.

Vystudoval hudební konzervatoř v Cordobě, momentálně vyučuje flamenkovu kytaru na konzervatoři v Seville a zároveň vystupuje s hvězdami flamenkového žánru Rafaelem Campallo, Leonor Leal, Anou Morales, Chorem. Stává se členem souboru Adely Campallo jako hudebník i jako skladatel dvou posledních představení.

Mezi jeho poslední představení patří “Las dos caras de la Moneda” Antonia Canalese z roku 2014, “Adelaida” Adely Campallo v Mexiku a “Sangre” sourozenců Adely a Rafaela Campallo na festivalech Bienal de Sevilla a v Jezer de la Frontera.