ALFONSO LOSA: DĚDICTVÍ / představení

ALFONSO LOSA: DĚDICTVÍ / představení
Cyklus: flamenco, flamenco 
Klub Joe (Revoluční 1, vchod z  pasáže Kotva) , 20:00
Pátek 22.11. 2019
.
Vstupné: 690,-
Předprodej:
Ticketstream
.

 


PŘEDSTAVENÍ “LEGADO/DĚDICTVÍ”

Večer věnován velikánovi mužského flamenka – Antonio Gadesovi. Jeho styl propojoval tradiční flamenkové pojetí tance s elegancí baletní školy. Alfonso Losa v sobě snoubí také tuto širokou škálu pohybové elegance a představním odkazuje na dědictví, které nám v tanci Antonio zanechal. 
Představení flamenkovou kytarou doprovodí Antonio Sanchez – synovec Paca de Lucía.

ALFONSO LOSA
Flamenkový tanečník a choreograf začal tancovat pod vedením Rafaela de Córdoba na konzervatoři Real Conservatorio Profesional de Danza de Madrid, kde získal diplom v oboru Španělský tanec a flamenco.

Výhradně se začal věnovat flamenku pod vedením mistrů jako Manolete, María Magdalena, Antonio Reyes, Juan Ramírez, Antonio Canales, La China a Javier Latorre, a záhy se stal sólistou tanečních skupin Ricarda Franca, Manoleteho, El Goita, Manuely Carrasco, Rafaela de Córdoba nebo Noche flamenca mezi jinými. Spolupracoval také s velkými umělci jako Rubén Dantas, Enrique de Melchor, La Susi, Gerardo Núñez, Niño Josele, Montse Cortés, Tomatito, Guadiana nebo Enrique Morente.

V roce 2000 uvedl vlastní představení En Candela, jehož premiéru představil na festivalu  Madrid en Danza. V roce 2005 hostoval v taneční skupině Noche flamenca na turné po Jižní Americe, a ve stejném roce uvedl premiéru představení Hombre Flamenco v Japonsku. V roce 2008 spolupracoval s Enrique Morentem v jeho představení Omega a na jeho novém albu Pablo de Málaga.

V roce 2009 mělo premiéru jeho představení Mirando Atrás na festivalu Flamenco Pa Tos.

Následující rok se dočkal premiéry další kus, na kterém spolupracoval s Josém Mayou Grito na Bienále v Seville a na festivale Suma Flamenca v Madridu.

V roce 2011 tančil jako host s kytarovým mistrem Tomatitem. Stal se choreografem flamenkové části superprodukce Magnifico významného rakouského režiséra André Hellera. 

V roce 2012 uvedl další premiéru Camino Flamenco na festivalu Flamenco Alburquerque a spolu s Mirando Atrás se účastnil dalších festivalů ve Španělsku a v zahraničí. 

V posledních letech má za sebou několik spoluprací s umělci s velmi odlišným viděním, kterým se přibližuje novým tanečním barvám a tendencím vždy ve spojení s nejortodoxnějším flamenkem. Tento přístup inspiroval jeho nový projekt Tendencias – Flamenco a Tres.

 

Účinkující:
Alfonso Losa (flamenkový tanec)
Antonio Sanchez (kytara)
Ismael de la Rosa (zpěv)
Manuel Tañé (zpěv)
Galerie: