Adrián Santana

 

DAROVAT: nákup vstupenek možný od 16/7 do 22/7
Finance vybrané za jednotlivé koncerty budou poslány do Španělska souboru Adriána Santany a rozděleny mezi účinkující, kteří vystupují na nahrávkách a neviditelným lidem v pozadí každého představení. Moc děkujeme za projev vaší solidarity!

PŘEDSTAVENÍ “SIMBIOSIS”
Těla, která cítí, která vyzařují energii naší duše. Energie, která je podstatou naší identity, našeho vlastního já. Je to o čisté radosti se sdílení často protichůdných impulsů, které jsou stejně tak v protikladu, jako se bezmezně doplňují a intenzinvě a v simbiose proplétají. Simiosa je představením, které nám nabízí splynutí duší, kde spolu vše plyne v harmonii, souladu, dynamice a naplňuje prostor, ve kterém se vše teprve stane.

UMĚLECKÉ OBSAZENÍ
Tanec:
Adrián Santana
Tanec:
Agueda Saavedra 
Zpěv: Antonio Luque “El Cañito”, José Manuel Fernández
Kytara: Francisco Vinuesa

ADRIÁN SANTANA
Adrián začal studovat tanec ve svých 9 letech u svého strýce, slavného tanečníka z Malagy, Pepita Vargase.

Vystudoval v Malaze Taneční Konzervatoř. Brzy se stal členem profesionálních souborů (Manuel Liñán, Carlos Saura, Aida Gómez nebo Rocío Molina) a sdílel podium s umělci velkých jmen, jako jsou: Pastora Galván, Nani Paños, Rafael Estévez, Javier Latorre or Lola Greco a další.

V roce 2010 získal 2. cenu v soutěži “Certamen de Coreografía de Danza España y Flamenco of Madrid” se svým představením “Siempre me pasa lo mismo”.  Svůj druhý autorský počin odpremiéroval v Granadě v roce  2014 a o rok později uvedl stejné představení na festivalu Bienal de Flamenco de Málaga.

V roce 2017 se účastnil festivalu Albuquerque Flamenco Festival (New Mexico) a ve stejném roce navštívil Toronto.

V roce 2018 byl odměněn ovacemi na festivalu v Jerezu de la Frontera. Ve stejném roce obdržel ocenění “Cante de Las Minas de la Unión”.

Jeho poslední představení “Las 4 esquinas Del Perchel” mělo premiéru během festivalu v jeho domovském městě – Malaze v rámci gala večera v divadle Teatro Cervantes, a to s velkým úspěchem.

Adrián Santana je zván na prestižní flamenkové festivaly ve Španělsku i ve světě (Bienal de Sevilla, London Flamenco Festival, New York Flamenco Festival, Japan nebo Acropolis of Greece, a další).

Pravidelně spolupracuje s hvězdami flamenkové scény, jakými jsou například Granero a Antonio Canales.

Kromě představení se také věnuje výuce flamenka. Má širokou základnu žáků po celém světě od USA, Nového Mexica, Japonska, Singapuru, Hong Kongu, Taiwanu, Israele, Ruska, Itálie a mnoho dalších zemí.