ADELA A RAFAEL CAMPALLO: CAMPALLERÍAS / představení

ADELA A RAFAEL CAMPALLO: CAMPALLERÍAS / představení
Cyklus: flamenco, flamenco
Divadlo U Hasičů, 20:00
Sobota 12.11.


Vstupné: 550 CZK / 750 CZK /950 CZK
Předprodej:
Divadlo U Hasičů
Ticketpro
Colosseumticket


Campallerías je unikátní představení, ve kterém proudí krev sourozenců Adely a Rafaela Campallo. Je naplněné uměním a poezií. Sourozenci jím vzdávají hold svému flamenkovému rodu a sevillské čtvrti Cerro del Águilla, která formovala jejich první flamenkové kroky.

Adela a Rafael, umělci známí po celém světě, obnovili představení Campallerias jako připomínku svého původu, míst, odkud pocházejí, svých zkušeností a života naplněného flamenkem, kterým jsou obklopeni díky celé své rodině od narození.

Adela se protančila k vlastnímu a velmi jedinečnému stylu a stala se jednou z předních postav sevillské flamenkové scény. Svoji taneční genialitu předvedla a stále předvádí na nejznámějších světových jevištích v Evropě, Asii i Americe.

Rafael se na pódiích a v předních flamenkových souborech proslavil především díky svému vybroušenému a dokonalému tanečnímu stylu. Jeho tanec představuje nejkoncentrovanější a nejčistší esenci sevillské taneční školy, kterou jsou jeho představení prodchnuta.
V této nové podobě představení sourozenci rozdmýchali dávný oheň, který nikdy nevyhasnul a jehož plameny sahají stále výš a výš. Znalosti předané rodovou flamenkovou linií, dokonalost získaná tvrdým tréninkem a nekonečný talent dělají z tohoto představení tradičního pojetí flamenka jedinečný zážitek k potěšení jak těch, co o flamenku něco vědí, tak pro ty, pro které je to něco nového.

Adela Campallo se narodila v Seville v roce 1977 v rodině s velkou flamenkovou tradicí. Poprvé profesionálně vystupovala ve svých 9 letech. Mezi její první profesory patřili José Galván a Manolo Marín. Svůj osobitý styl pak zdokonaluje u Evy”La Yerbabuena”, Antonia Canalese, Javiera Baróna, Adriána Galia, Manoleta a u jejího bratra Rafaela Campalla.
V šestnácti letech Adéla odjela do Japonska a šest měsíců vystupovala v Tablao “El Flamenco”. Po návratu do Sevilly v roce 1992 se stala tanečnicí souboru Manuely Carrasco v vystupovala v představení “Diosa”.
V roce 2002 byla mezi finalisty soutěže mladých umělců v rámci Biennal de Flamenco v Seville. Ve stejné době začala úzce spolupracovat s souborem Antonia Canalese jako solová tanečnice v představeních „Bailaora“ něte práci blízký vztah a spolupráci s firmou Antonio Canales, v nichž solo se účastní “Bailaor” a “Sangre de Edipo”.
V roce 2003 se vydala na sólovou dráhu a na několika flamenkových festivalech uvedna představení “El son Cubano y el Flamenco”. Ve stejné době spolupracuje s Farruquitem v jeho představení “Alma Vieja”, s André Marínem v představení “Más allá del tiempo” a s Javierem Latorrem na „Rinconete a Cortadillo”
O rok později uvedla ve spolupráci se svým bratrem, Rafaelem Campallem, představení „Campallerias“, se kterým procestovaly nejenom Španělsko, ale všechny významné flamenkové festivaly po Evropě, USA a Jižní Americe.
V roce 2006 se kromě jiného podílela na hlavním představení festivalu v Jerez de la Frontera „La Gala de Andalucía“ společně s flamenkovými legendami jako je Manolo Marín a Merche Esmeralda.
V roce 2007 inspirovala vznik představení „Medea“, se kterým procestovala významné divadelní scény v Řecku.
Do roku 2009, působí jako hostující umělkyně v představení svého bratra Rafaela pod názvem “Puente de Triana” a v témže roce uvedla svoje sólové představení “7 de mayo”, se kterým opět procestavala celou Evropu. V roce 2010 následovalo druhé sólové představení „Horizonte“, se kterým vystoupila v rámci XVII. Ročníku flamenkového Bienále v Seville.
V roce 2014 účinkovala v novém představení Antonia Canalese “Una Moneda de Dos Caras”, což byl jeden z nejvíc ambiciozních a inovativních děl tohoto tanečníka a choreografa. V témže roce uvedla v rámci flamenkového Bienále v Seville společně se svými bratry Rafaelem a Juanem premiéru představení „Sangre“.
Po celou svou kariéru Adéla vystupuje ve flamenkových tablaech po celém Španělsku, Japonsku a dalších zemích. Vystupuje s předními umělci flamenkového žánku, jakými beze sporu jsou Farruquito, Farru, José Maya, Torombo, Jairo Barrul a další. Svůj osobitý styl zanechala i v didaktické sérii o flamenku „“Ritmo Flamenco Rythm”
V roce 2015 se věnovala tvorbě dalšího autorského představení „Adelaida“, ve kterém nechává vyniknout svůj flamenkový styl, lásku k flamenku a životu v té nejčistší umělecké podobě.

Rafael Campallo se narodil v Seville (Španělsko) v roce 1974. V osmi letech začal se studiem tance u José Galvána. Získané znalosti si poté zdokonalil u tanečníka, choreografa a profesora Manolo Marína, se kterým vystupoval v představení A contratiempo. Již v šestnácti letech účinkuje sólově nebo jako host po celém Španělsku a Japonsku. Působil i na sevillských jevištích Los Gallos a El Arenal.

V roce 1992 se začlenil do slavného vystoupení Azabache, na Exposición Universal v Seville. V témže roce si ho vybrala María Pagés do své choreografie Tango, která měla premiéru na Bienal de Flamenco. K sevillské tanečnici a choreografce María Pagés se vrací i v roce 1994 do představení De la luna al viento, ve kterém vystupuje se zpěvačkou Carmen Linares a kytaristou Rafaelem Riqueni.

Definitivního uznání coby sólovému tanečníkovi se Rafaelu Campallovi dostává v roce 1996, kdy se představuje hned ve dvou choreografiích: Por aquí te quiero ver od Manuela Solera a La raíz del grito Manuely Carrasco. Ve stejném roce začíná spolupracovat i s Compañía Andaluza de Danza, vedenou tanečníkem Mario Maya, se kterou se zúčastňuje světového turné, a kromě jiného účinkuje i na zahajovacím ceremoniálu Mistrovství světa v lyžování konaném v Sierra Nevada.

V roce 1999 nový šéf Compañía Andaluza de Danza, José Antonio, povolává zpět Rafaela Campallo jako hosta skupiny, aby sestavil choreografii Golpes da la vida a tancoval v ní jako první tanečník.

Tentýž rok vyhrává cenu za tanec El Desplante na Concurso Nacional del Cante de las Minas de la Unión, a začíná spolupracovat a jezdit na turné s vynikajícím kytaristou Vicentem Amigo.

Na Bienal de Sevilla 2000 vystupuje v představení Trilogía spolu s tanečníky Andrésem Marínem a El Torombo, se kterými poté realizuje rozsáhlé a úspěšné turné po Španělsku, Evropě a Spojených státech pro účast na mnoha různých festivalech nebo sólová vystoupení na scénách světových divadel.

V roce 2003 natáčí své první video pod názvem “Rafael Campallo Jóvenes maestros del baile flamenco”.

Následující rok se prezentuje v Campallerías na Festival de Flamenco v Jerez a v Seville. Rok 2004 završil na Bienal de Sevilla premiérou představení vlastní skupiny Don Juan Flamenco.

Taneční styl Rafaela Campallo je mužný, klasický, respektující flamenkový „kánon“ a obzvláště výrazný u tanců seguiriya, tarantos, bulerías a soleá por bulerías.

 

Účinkující:
Adela Campallo
(tanec a choreografie)
Rafael Campallo
(tanec a choreografie)
Juan Campallo
(flamenková kytara)
Jesús Corbacho
(zpěv)
Londro
(zpěv)
Galerie:

01 02
03 04
05 06
07