Carmen Fernandez / koncert

CARMEN FERNANDEZ & MORENITO DE TRIANA / koncert
Cyklus: flamenco, flamenco 
České muzeum hudby, 20:00
Pátek 23.11.
.
Vstupné: 390,-
Předprodej:
Ticketstream
.


Vychutnejte si večer plný nejčistších emocí, které flamenkový zpěv přináší přímo z hloubky celého srdce zpěvačky. V písních se s vámi podělí o nezměrné radosti, největší lásky, starosti i nejhlubší životní tragedie. Carmen se pro vás bude smát i plakat.
.

PROGRAM VEČERA:
Martinete
Malagueňa + Abandoláo
Levante
Alegrías
Soleá
Tientos + Tangos
Siguirillas
Bulería

.
CARMEN FERNANDEZ
Rodištěm Carmen Fernandez (1968) je Utrera v provincii Sevilla. Pochází ze slavné flamencové rodiny, jedním z jejich předků byl i legendární zpěvák Juan Talega. Jako nejmladší dcera v romské rodině vyrůstala obklopena flamenkem. Její matka je zpěvačka, její otec tanečník; není tedy divu, že i Carmen se vydala flamenkovou cestou.
Původně se věnovala tanci, nakonec je ale zpěvačkou, která je ve své interpretaci věrna tradicím původního flamenca, přestože je její hudba zároveň velmi osobní. Základem jejího vokálního projevu je znalost flamenka a její silný a cituplný hlas si získal publikum nejen ve Španělsku, ale i na mnoha festivalech v Německu a zemích Beneluxu. Vystupuje s řadou flamenkových tanečníků, jako jsou například Concha Vargas, Joaquin Ruiz a Andres Marin. Jako sólistka i vokální doprovod tanečníků vystupuje na prestižních pódiích Evropy i v Japonsku. Vydala dvě CD, první v roce 2003, a druhé s názvem „Natura“ v roce 2005.
V současnosti vyučuje flamenkový zpěv na konzervatoři v Rotterdamu.
.
.
MORENITO DE TRIANA
Slovenský kytarista Morenito de Triana (Stanislav Kohútek) se formoval u španělských kytarových mistrů Gerarda Nuňeze, Nino de Pury a Joseho Manuela Tudely.
Jako flamenkový kytarista působil ve skupinách Andalucía a Los Caminos. Později založil vlastní flamenkovou formaci Lagrima. V roce 1999 účinkoval na speciální akci pro Septet Paco de Lucía při příležitosti jejich pražského koncertu.
Je finalistou soutěží Concurso Regional de guitarra flamenca de Niño Ricardo v Seville a prestižného španělského festivalu La Union. Vystupoval ve flamenkových tablaech v Seville, včetně El Arenal, které patří mezi nejslavnější flamenková divadla v Seville.
Od roku 2002 působí jako první kytarista ve skupině světoznámého tanečníka Juana Polvilla, se kterým se představil na flamenkových událostech ve Španělsku, Francii, Itálii, Německu, Rusku, Japonsku, Kostarice, Peru, Polsku.
Kromě Juana Polvilla spolupracoval s dalšími španělskými umělci jako Pilar Ortega, Maria Angeles Gabaldon, Manuela Rios, Fran Espinosa, Ramon Martinez, Canastero, Jose Antonio Carmona, Ismael Fernandez, Manuel de Tane, Gema Caballero.
Jako člen slovenské skupiny Los Remedios se účastní mezinárodních hudebních festivalů a turné, vydává CD a je jedním z nejvyhledávanějších kytaristů na Slovensku, v České republice a dalších sousedních zemích. Od roku 2008 spolupracuje na aranžích a hraje v muzikálu Carmen po boku Lucie Bílé.
.

 

 

 

Účinkující:
Carmen Fernandez (ESP)
(flamenkový zpěv)
Morenito de Triana (SK)
(flamenková kytara)

Galerie: